Fotowoltaika

Oferujemy kompleksową obsługę klientów prywatnych i przedsiębiorstw w zakresie projektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznych.

Naszym najnowszym projektem jest specjalna oferta, którą skomponowaliśmy we współpracy z polskim producentem paneli słonecznych, a przeznaczona ona jest zarówno dla klientów indywidualnych, firmowych  jak i dla rolników.

Niebawem też zaprosimy Państwa do naszego nowootwartego studio, gdzie będziemy w stanie zaprezentować poszczególne produkty, dokładnie omówić i razem wybrać optymalną wersję systemy fotowoltaiki dla danego projektu i pomysłu.

Nasze działania związane z fotowoltaika skupiamy nie tylko w okolicach Lublińca, ale na terenie całego kraju i UE. W swoim portfolio posiadamy od małych instalacji od kilku KWp na terenie Polski do dużych farm fotowoltaicznych w Niemczech i Szwajcarii.

Od ponad 15 lat, korzystając z doświadczenia wielu wiodących producentów, nie jesteśmy jednak związani z żadnym z nich ani z żadnym przedstawicielem handlowym jakakolwiek umową wyłącznościową lub ilościową, co pozwala nam na najlepszy dobór, zarówno paneli słonecznych, jak i konwerterów / falowników, najbardziej odpowiednich dla poszczególnych klientów. 

W 2023 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom polskich klientów zarówno indywidualnych, jak i przedsiębiorców, podjęliśmy ścisłą  współpracę z polskim producentem paneli fotowoltaicznych i rozszerzyliśmy naszą ofertę o pompy ciepła.

Dzisiaj, dzięki niepiramidalnej strukturze naszej firmy i doświadczeniu naszych pracowników i partnerów, jesteśmy w stanie bardzo szybko zaprojektować i zorganizować montaże oferowanych przez nas systemów fotowoltaicznych i innych systemów OZE, zapewniając przy tym najwyższą jakość świadczonych usług.

Ostatnim projektem, przy którym mieliśmy okazję współpracować w zakresie fotowoltaiki, był projekt zakładający montaż dużych powierzchni paneli fotowoltaicznych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Mając na uwadze koszty inwestycyjne w tych krajach i sukces ekonomiczny, który ten projekt odniósł właśnie w krajach „drogich”, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie go w Polsce.Pozytywnie do naszego pomysłu odniósł się jeden z naszych doświadczonych krajowych producentów paneli fotowoltaicznych, z którym szeroka od niedawna współpraca pozwala odnosić takie właśnie sukcesy również w Polsce.

Z uwagi na pilotażowy charakter obecnego projektu fotowoltaicznego, nasze działania ograniczamy do regionu nam najbliższego, czyli Lublińca i Śląska oraz Śląska Opolskiego i Województwa Łódzkiego, jednak już w przyszłym roku zamierzamy poszerzyć nasz zakres do obszaru całego kraju. 

Do kogo kierujemy naszą ofertę? Otóż głównie dla właścicieli domów i posesji, do właścicieli budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, do fabrykantów i do rolników.Postaramy się po krótce omówić wszystkie grupy, choć niekoniecznie zgodnie kolejnością, z którą zostały wyżej wymienione.

Rolnicy.

O tym, jak fotowoltaika może być pomocna w rolnictwie piszemy już TUTAJ, ale kilka słów na tej stronie, również nie zawadzi.

Otóż każde gospodarstwo rolne ma na swoim wyposażeniu maszyny i urządzenia, które w dużym stopniu wpływają na zwiększenie zużycia energii elektrycznej, są to suszarnie, nadmuchy, systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne, ogrzewanie itp. Większość tych sprzętów używana jest w ciągu dnia i nie ma możliwości oszczędzania za pomocą zmiany taryfy prądu. Tutaj jednak z pomocą przychodzi nam fotowoltaika, której systemy pracują dokładnie wtedy, kiedy zapotrzebowanie na prąd na gospodarstwie jest największe i tym samym pozwala korzystać z prądy, który wyprodukowało słońce na jego dachu.

Pozytywnym jest również, że duże zużycie przy włączonej klimatyzacji również występuje wtedy, kiedy panele fotowoltaiczne produkują dla nas najwięcej.

Dla gospodarstw, w których niezbędny jest dostęp do energii 24h proponujemy również magazyny energii i UPSy.

 

Producenci i zakłady usługowe.

Duża część produkcji ma miejsce w dzień.

Zauważyć należy, że w tym właśnie czasie zatem niezbędnę będą - w zależności od pory roku i specyfiki zakładu- działające i zuzywające energię elektryczną - systemy oświetleniowe, ogrzewające, wentylujące, wentylacyjne.

Fotowoltaika daje możliwość korzystania z własnej energii na bieżąco bez potrzeby jej przesyłąnia., co powoduje straty i znacznie zwiększa koszty.

Naturalnie istnieje również możliwość wspomagania się fotowoltaiką przy produkcji nocnej, a można temu sprostać przy zastosowaniu magazynów energii, które zasilane bezpośrednio z paneli słonecznych, będą świetnym uzupełnieniem projektu niezależności energetycznej.

Mieszkańcy bloków również mogą skorzystać z OZE.

Od niedawana stosowane są systemy fotowoltaiczne przeznaczone do montażu na balkonach w blokach.

Panele słoneczne z przeznaczeniem do bloków montuje się na balustradach balkonów, przez co, pozwalając jednocześnie pozyskiwać zieloną energię, nie powodują one żadnych zmian architektonicznych, dają cień i wyglądają estetycznie. 

Naturalnie, na zamontowanie paneli słonecznych na balustradzie potrzebna jest w większości przypadków zgoda zarządcy bloku bądź spółdzielni, ale nie powinno stanowić to problemu.

Zastanowić się jednak warto, przy decyzji pozytywnej dot.  montażu fotowoltaiki, nad wyborem instalacji między on-gridową i off-gridową.

Fotowoltaika Lubliniec. Magazyny energii.

To często stawiane pytanie pada ...kiedy decydujemy się na instalację fotowoltaiczną w naszym budynku "on-grid czy off-grid?" Ok, ale cóż to takiego i jaka jest rónica między tymi dwoma?   Więcej tutaj.

Niebawem więcej.


 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem